Третий по счёту.

Зараз на дворі літо і згадалася одна захоплююча історія, яка відбулася одного разу у нашій театральній студії, а саме зйомки фільму «Гроші, троянда і любов» режисер і оператор: Олег Долишний. Це третій повнометражний ігровий фільм, який ми зняли у рамках літньої учбової програми «Робота актора у кадрі». До цього був наш первенець – фільм «Подруги», потім, фільм-новела «Із вікна поїзда» і ось, «Гроші, троянда і любов». Прем’єра цієї комедії відбулася у кінотеатрі «Ліра» у квітні 2019 року. Але, про все по порядку…

У пошуках сюжету.

Як завжди, весна 2018 гула репетиціями і вся наша театральна студія готувалася до випуску одразу двох одноактних вистав: «Свято неслухняності» и «Репетируючи Шекспіра». Усі, і викладачі, і студійці були з головою занурені в репетиції вистав, але необхідно було вирішити ще одну важливу і цікаву задачу. Адже скоро літо, тобто попереду поїздка в наш творчій табір, в якому, ось вже кілька років поспіль, ми знайомимо наших юних акторів з кіномистецтвом і знімаємо фільми. Отже: треба було знайти цікавий сюжет, по якому можна б було зняти наш черговий фільм. Потім написати сценарій, зробити експлікацію, підібрати локації і багато іншого. І ось, перелопативши величезну гору казок і сценаріїв, наш вибір, ви не повірите, зупинився на всім відомій казці Г. Х. Андерсена «Закоханий принц».

Так, всім відомі ця проста історія про навіжену принцесу і мрійливого принца. Нічого більш підходящого до наших завдань ми в той момент не знайшли. Але, як всім творчим людям, нам хотілося привнести своє бачення цієї історії і, може бути, навіть небагато змінити результат подій. Так і вийшло! Загалом, не довго думаючи, наш художній керівник приступив до роботи над сценарієм до нашого майбутнього фільму. В результаті, на відмінність від казки Андерсена, у ньому з’явились нові герої і небагато змінився фінал. Хотілося, щоб наша принцеса освідомила все ж таки свої помилки!

Також, Олег Долішній написав дві пісні до нашого фільму: «Пісня про любов» та «Новий день». Вони дуже гарно вписалися в сюжетну лінію і додали фільму особисті фарби, посиливши у деяких епізодах емоційний вплив на глядача.

Ось, до речі, невеликий сюжет як ці пісні записувалися …

Початок історії.

Ця історія могла б трапитися з ким завгодно, де завгодно і коли завгодно! Адже в основі цієї історії лежить любов, а любов, як відомо, кордонів не має! Отже, юний принц вирішує зробити пропозицію руки та серця імператорській доньці. Приготувавши вишукані дари, він вирушив в дорогу! На своєму шляху юний принц зустрічає незвичайну стару, яка намагається напоумити його. Вона говорить про те, що не треба було б молодому принцові розраховувати на взаємні почуття імператорської доньки, оскільки принцеса має нестерпний характер. Але слова старої не зупиняють нашого героя і він вирішує продовжити свій шлях. Принц вірить у те, що справжня любов здатна подолати будь-які труднощі і розтопити крижане серце принцеси. Що ж чекає його на шляху до своєї любові і чим закінчиться ця лірична комедія, ви зможете дізнатися, подивившись наш фільм!

Режисер і оператор: О. Долішній

Спеціаліст по роботі з акторами: А. Камм

Принц: А. Міргородський, Р. Мішко

Принцеса: М. Колошинська

Імператор: В. Сурков

Імператриця: П. Ковальова

Стара: Г. Артюшенко

Фільм дубльований на студії StudioF. Pro.

У 2020 році на Міжнародному фестивалі «Прем’єра» фільм було удостоєно першої премії.

Фільм рекомендований для перегляду всією сім’єю.

Пропонуємо до перегляду фільм

Залишайте свої враження та відгуки!

Робота на майданчику.

Час минув швидко. Відшуміли прем’єри на сцені театру і ось вже нас зустрічає місто Кам’янець-Подільський. Прибувши на місце, ми розташувалися на три тижні у затишному приміському готелі «Хмільна застава».

Це чудове і живописне місце, яке підходило ідеально для нашого перебування у таборі і безпосередньо зйомок самого фільму. Це була наша база! Безумовно, і саме місто, і його фортеці, і затишні вулички, і старовинна архітектура – як можна краще підходили до нашого фільму. Одним словом, тут, як і планувалося, повинні були злитися воєдино і відпочинок, і наша плідна робота над фільмом.

Розселились в «Хмільній заставі», роздивились місцевість і в той самий день зайнялися підготовкою локацій. Робота закипіла! Оскільки ми були обмежені у часі (бо наш творчий табір триває тільки три тижні), треба було швидко все підготувати, продумати і організувати таким чином, щоб за цей час відзняти весь необхідний матеріал. Картина, як не як повнометражна! Тому, працювали не покладаючи рук: хто над роллю, хто по облаштуванню та декоруванню майданчиків. Робота йшла паралельно. Поки наші молодші актори під керівництвом педагога Анастасії Камм працювали над текстами, характерами, ролями, інші, більш дорослі, були зайняті технічними моментами.

Хочеться відкрити вам невеличкий секрет. Наш фільм знятий на одну любительську камеру без яких би то не було інших спеціальних приладів. Тому ми і вигадували різні хитрощі для того, щоб картинка-кадр була максимально красивою. Звичайно, шкодила і зайва освітленість, і напроти недостатньо світла на локаціях, і зашумленість в місцях зйомок, і багато іншого. Той, хто пов’язаний з кіновиробництвом, або на крайній випадок, знає хоча б небагато проблем роботи на знімальному майданчику, зрозуміє, про що ведеться мова.

Але до кожного кадру, епізоду та сцені ми підходили з повною відповідальністю. Ми намагалися показати дітям весь знімальний процес з середини, а головне, сформувати в них відповідальний, професійний підхід до акторської професії. І так, як виявилося, дітей не налякали а ні виснажлива спека, а ні іноді відсутність необхідного реквізиту (його тут же виготовляли з підручних засобів, або запозичували у місцевого населення), а ні інші творчі складності – всі занурилися у процес створення фільму. Кожному з акторів хотілося створити свого дуже яскравого, колоритного персонажа і тому, то там, то тут можна було бачити дітей, усамітнених в затишних куточках готелю і бурмочущих, жестикулирующих і пересувающихся в зад в перед, захоплено «копающихся у своїх героях». Можна точно сказати, що їх труди не пройшли задарма. Всі від мала до велика, справилися з своїм акторським завданням. Їх роботу ви можете оцінити продивившись фільм до кінця.

Коні, поросята та дрони!

Будь який творчий процес передбачає не тільки приємні, але і курйозні, несподівані, навіть на перший погляд, нерозв’язні моменти. Особливо, якщо ми говоримо про кіно. Наш фільм не був винятком. Дивлячись картину, можна бачити сцени з тваринами. У нашому випадку це були поросята та коні. Ох, і натомилися ми з ними! Але результат був відмінний!

Отже, в одній з сцен ми бачимо, як принц виїжджає з замка на коні. Це був прекрасний тягловий кінь, якого ми розшукали в еколого-натуралістичному центрі міста Каменець-Подільський. Його хазяїн із задоволенням погодився допомогти нам і полегшити наші «творчі муки». В призначений час хазяїн і кінь прибули на місце зйомок, але не тут то було! Справа у тому, що той красень кінь-важкогруз звик працювати в парі. Адже він із своїм напарником, іншим конем, возив діточок в красивому візку і за багато років служби, звик працювати дуетом. А тут він один, та ще і без улюбленого різнокольорового візку, який стояв осторонь. Кінь розгубився! Насилу вдавалося хазяїну утримувати цього силача, а ще коли виявилося, що верхи повинен їхати принц, хоч і не справжній, але все ж таки принц! Кінь, що називається, встав, як вкопаний. А тут ще наша спроба зняти це все з використанням дрона. Для цього ми запросили нашого доброго друга оператора Олександра Старіченка із своїм дроном. Він живе у Кам’янець-Подільському і з задоволенням відгукнувся на нашу пропозицію взяти участь в нашому проекті. Час летів невловимо. Наближалася гроза, ми розуміли, що якщо не знімемо цю сцену зараз, то не знімемо її взагалі ніколи.

І тут в силу вступила дитяча магія! Діти, загримеровані, у костюмах обступили коня і почали розмовляти з ним, гладити. І тут відбулося диво! Кінь пішов на уступки. Удача! Декілька дублів і сцена знята! Вже накрапував дощ і мок наш помічник – дрон. Ще трошки, і все буде у воді, але ми не здавалися і ось заповітна фраза режисера: «Стоп, сцена знята!» у кадрі можна бачити, як принц їде на коні і починається дощ. Це були останні хвилини перед бурею. Ми ледь-ледь встигли сховатися під кріпосну арку, як в ту саму хвилину вибухнула злива. Але справа зроблена! Втомлені та щасливі ми розгримировувались, збирали речі і готувалися підкріпитись.

Правда епопея з конем на цьому не закінчилася. Нам треба було зняти ще одну сцену в лісі. Саме той момент, коли принц виїжджав з свого замку. Дорогою він зустрічає в лісі дивну стару. Проблема була у тому, що наш знайомий кінь за об’єктивних обставин не міг бути доставлений на локацію. Тому, ми звернулися до місцевих жителів з проханням знайти нам коня. Коня звичайно ж, нам знайшли. Хазяїн, уважно послухавши нашу розповідь про те, що ми хочемо і навіщо нам його вихованець, з радістю погодився попрацювати на зйомках.

Але, наш новий четвероногий актор терпіти не міг, коли будь-що вішали на нього. Тим більше, якщо сідали верхи чужі люди. Але і це ще не все! Він не любив, якщо хтось йшов перед ним, перекриваючи йому дорогу. У нашому випадку це повинен був бути наш оператор Олег Миколайович. Тому, прийшлося знімати тільки спинний ракурс, хоча принц у той момент промовляв репліки і треба було б знімати його крупним планом. Звичайно ж, наш шановний глядач, ти побачиш і зразу зрозумієш, що це різні тварини. Помітиш і те, що принц їде без клітки з солов’єм, хоча виїжджав з нею. Єдине, що нам вдалося зняти середнім планом, це фінал сцени і останню репліку принца: «Ну, що мій друже, в путь!». Наш четвероногий актор дозволив це зробити, за що ми дуже вдячні йому і його хазяїну. Він допоміг нам здійснити свої творчі мрії а мужньо терпів невгамовних акторів.

Не обійшлося і без травм. Під час зйомок, наша «троянда» травмувала ногу так, що не змогла ходити і тому, прийшлося виходити з положення: знімати її сидячи, прикривши підходящою накидкою. Але, до кінця зйомок фільму наша актриса знову була в строю! Адже вона чарівна роза!

Ах, так! Про поросят!як виявилося, із ними все простіше! Хазяїни готелю відвели нас у найближче село і познайомили з місцевими мешканцями, у яких були поросята. Ми пообіцяли, що знімемо епізод дуже швидко і не додамо їм турбот.

Робота закипіла. Знайомство актора з хрюкающими партнерами пройшло легко. Поросята поводили себе спокійно і з цікавістю рознюхували все навколо. Ми пристрілялися до картинки, швидко наділи костюм актору, загримували його … і в кадр. Камера, мотор, почали! Ну, ось і все, швидко відзняли, дякуємо всім! Правда, актору було дуже жарко знаходитися в свинарнику в літню спеку у велюровому костюмі міністра! Край важко!

Так, і ще ця фраза, кинута актором наприкінці: «Ну і запах у вас тут, бє!». Ну … за те міністр вийшов правдивий. Чого не зробиш заради мистецтва!

Невже тільки зйомки?

Наш улюблений читач гадає, що окрім зйомок у нас не було більше нічого, тільки лише сурові кінематографічні будні? О, ні! Не дивлячись на напружений графік, у нас були і шашлики, і відвідування фортець, печер, музеїв, і майстер-клас по виготовленню справжнього хачапурі, концерти, а також перегляди цікавих фільмів перед сном! Актору без відпочинку ніяк не можна! Сили ж потрібно десь брати…

У колі друзів

Це була складна, але дуже цікава і, на наш погляд, плідна робота.
Хочеться сказати декілька слів про тих, хто був причетним і допомагав нам у створенні фільму «Гроші, троянда і любов». Саме завдяки нашім друзям ми змогли здійснити проект у повній мірі.

Насамперед, це наше затишне творче лігво – готельний комплекс «Хмільна застава» , з дуже привітними і гостинними господарями. Багато предметів побуту: горщики, штучні квіти, ковдри та багато іншого були надані нам без сумнівів. Були надані всі, без винятку, локації для зйомок, а головне – це гостинний прийом. Міська адміністрація міста Кам’янець-Подільський дала нам дозвіл на зйомки в історичних місцях міста. Це дозволило не тільки зняти необхідні кадри, але і проникати в закриті для відвідування історичні місця! Завдяки цій можливості, ми насичувалися до глибини душі духом того часу. Тому, нашім акторам було набагато легше зрозуміти і відчути стан і поведінку їх героїв.

Особливі теплі слова хочеться сказати в адресу Ірини Шухтуєвої – хранительки музею «Історичного костюму». Практично всі костюми, які можна бачити у фільмі, були нею надані в наше користування. Велика вдячність адміністрації дендропарку «Александрія» у місті Біла Церква. Там ми зняли сцену «в саду у принца» на фоні прекрасної архітектури і водопада.

Наші друзі і колеги, актори театру «Mammals» м. Київ і їх керівник Євген Дерев’янко, із задоволенням надали для зйомок свій затишний театр-майстерню, а також ростових ляльок. Майстерня принца і вогнище у королівському свинарнику там, де наш принц ліпить горщик – це одна й та сама локація – театр «Mammals».

І нарешті, наш беззмінний маг і чарівник, володар звуків і шумів – звукорежисер Олександр Федоренко. Весь наш фільм було дубльовано на його студії «Studio-F. Pro». Сашко, величезна вдяка!