Коротко про курс

Шановні батьки! Ми пропонуємо вашому юному обдаруванню стати учасником унікального курсу « Мистецтво само презентації та акторське портфоліо» розробленого нашими ведучими спеціалістами режисерами і акторами з багаторічним досвідом роботи у театральній та кіно індустрії.

Цей курс допоможе вашій дитині стати ближче до своєї заповітної мрії: спробувати свої сили у кіно, театрі, рекламі. Завдяки даному курсу діти і підлітки здобувають корисні навички, які також допомагають і у повсякденному житті, а саме: бути вільнішими, легко висловлювати свої думки, не боятися камери та уваги до своєї персони.

Курс спрямований на дітей у віці від 8 до 17 років. Тривалість курсу 10 робочих днів по 2-3 години в день. Склад групи: не більше 5-6 людей.

Що таке самопрезентація і навіщо вона потрібна?

У більшості випадків, навіть професійні актори стикаються з проблемою складання акторського портфоліо і відео презентації себе і своїх вмінь! Адже світ театру і кіно досить конкурентний! Треба зуміти знайти свого агента, треба пригорнути увагу продюсерів і режисерів до себе, як до професіонала!

Молоді актори не мають достатньо знань і розуміння того, як складаються відео презентації і портфоліо, адже існують чітко визначені стандарти, по яким і живе світ театру і кіно. Він пред’являє високі вимоги не тільки до професійних якостей актора, але і до таких презентацій. В любій кінокомпанії не стануть розмовляти з актором, у якого немає подібного портфоліо або якщо він складений неправильно. Від такої, здавалося б, простої речі, багато у чому залежить успіх починаючого актора!

Замало бути майстром своєї справи і володіти собою, треба ще вміти про це розповісти іншим!

Основні цілі і завдання курсу:

  • Навчити майбутнього актора ретельно і правильно готуватися до виходу на сцену або знімальний майданчик.
  • Підвищити самооцінку дитини та зняти психологічні зажими, пов’язані з публічним самопредставленням.
  • Дати навички роботи в кадрі перед фото та відео камерою.
  • Навчити акторів самостійно розбиратися у видах акторського портфоліо, знати вимоги до актора в кадрі і самостійно готувати самопрезентацію.
  • Отримати якісну професійну акторську відео презентацію та акторське портфоліо.


Спробуйте самі!

Щоб переконатися у тому, наскільки важливі навички, які здобуваються на курсі, спробуйте зняти невеличке пробне відео з участю вашої дитини, у якому він: розповість про себе, зіграє декілька персонажів та прочитає невеличкий вірш або заспіває, та так, щоб це було природно і невимушено, яскраво, щоб режисер «ахнув»!

Зняли?

Якщо ви задоволені результатом – БРАВО! Або все ж таки, не так яскраво, як хотілося б? Присутнє хвилювання, юний актор не може зібратися і зосередитись на питаннях, слова плутаються, думки тікають, дикція залишає бажати кращого?!

А уявіть собі, що майбутній кіноактрисі або актору треба буде говорити в присутності декількох людей, яких він бачить вперше. І не просто говорити, а розказати про себе, зіграти фрагмент ролі, літературного твору, а тим більше імпровізувати – і ви побачите, як важко це робити з першого дубля, першого разу.

Повірте, це складно навіть більш-менш підготовленим дітям. І ще, а якщо треба розказати який-небудь літературний твір? Який вибрати? Як підібрати той матеріал, який найбільш яскраво розкриє всі акторські здібності, представити саме цього актора якомога вигідно і яскраво?

Як ми вирішуємо ці питання на нашому курсі, дивіться у невеличкому відео!

Основний час занять присвячений роботі в кадрі, де діти вчаться:

  • відчувати себе комфортно перед об’єктивом камери та фотоапарата;
  • легко та невимушено презентувати себе та свою роботу;
  • яскраво і багатогранно показувати свій акторський талант;
  • під час гри переключатися з одної емоції на іншу.

Наш практичний курс дає досвід реальної праці з майстрами: режисерами, акторами, відео операторами. У атмосфері повної самовіддачі і максимального занурення в процес, діти і підлітки відкривають свої скриті здібності і поліпшують вже раніше придбані навички.

Долішній Олег Миколайович – діючий режисер, педагог по акторській майстерності, автор учбових програм та статей, володар звання «Педагог року» 2015, 2019 р.р.

Камм Анастасія Юріївна – актриса, педагог з техніки мови із досвідом роботи більше п’яти років, володар звання «Педагог року» 2019 р.

Генадій Главицький - член Української Асоціації Професійних Фотографів, високотехнічний фотограф, майстер студійного світла, сертифікований фотограф.

Структура і зміст курсу:

Наш двотижневий курс, включає в себе три основних етапи.

З початку трохи теорії де учасники курсу знайомляться з вимогами по створенню презентації, вчаться розуміти відмінності і задачі акторських презентацій.

Далі - основний етап. Під керівництвом майстра-педагога виконуються вправи на розкріпачення, вміння працювати на майданчику та триматися у кадрі. Відпрацьовується дикція, підбирається та розучується літературний уривок, який максимально яскраво розкриває всю різноплановість та характерність актора.

І третій етап – це безпосередньо зйомка і робота в кадрі.

Що у підсумку?

У підсумку курсу, кожен учасник набуває знання і навички, необхідні у житті актора і отримує професійне портфоліо*, яке складається із:

  1. Відеовізитки – інтерв’ю та самопрезентація.
  2. Відео фрагмента, у якому актор читає монолог, найяскравіше розкриваючий його акторські данні.
  3. Шоурил – відео фрагменти, у яких показана здатність актора виконувати творчі завдання на майданчику.
  4. Хедшот – професійна фото сесія різнохарактерних фото.
  5. Заповнену індивідуальну картку актора.


* - Портфоліо готується протягом 3-х робочих днів після закінчення курсу.

Готове портфоліо записується в студії на Ваш електронний носій або у вигляді архіву формату zsp пересилається через сервіс обміну файлами https://fex.net на вказаний Вами E-mail.



Часті помилки.

Ми підготували для вас деякі рекомендації на той випадок, якщо ви все ж таки вирішите самостійно підготувати акторське портфоліо своїй дитині. Перше, що треба знати: акторське портфоліо буває декількох видів: рекламне, модельне та акторське портфоліо. Ми говоримо про акторське портфоліо.

Відповіді-штампи.

Не зазубрюйте з дитиною текст, те про що він повинен говорити. Треба, щоб дитина говорила про те, що їй дійсно важливо і цікаво. Те, що її захоплює і про що вона може говорити безкінечно: про свої бажання, мрії, досягнення, тощо. Кого вона мріє зіграти? Чому саме цього персонажа? Чим саме цей персонаж їй цікавий?чому для актора це важливо? Тоді дитина не буде байдужа при відповіді.

Зажим дитини-актора.

Саме неприємне із того, що може відбутися – це зажим, сором, хвилювання. Якщо ви бачите, що дитина-актор скутий, пробуйте відвернути його увагу, зробіть паузу. Якщо не допомагає, краще відмінити зйомку, оскільки після третьої-четвертої спроби дитина втомиться і ви не отримаєте результату взагалі. Не треба вимагати від дитини результату до останнього. Краще витримати паузу і попрацювати з педагогом, який допоможе зняти зажим.

Занадто гарний хлопець!

Не треба намагатися показатися дуже гарним! Треба бути природнім. Треба бути відкритим і таким, який є.

Яскравий макіяж принцеси.

Не варто ховати унікальне обличчя дитини під косметикою. Режисеру та художнику по гриму важливо побачити природне обличчя майбутнього героя. Найкращий варіант макіяжу – легкий тон, щоб обличчя не блікувало у кадрі. Також, обличчя актриси або актора повинно бути відкритим. На відео візитці краще, щоб волосся було зібране, якщо воно довге.

Костюм, відволікаючий увагу.

Одяг повинен бути вільний і простий. Не треба надівати костюми, розкішні сукні – це буде сковувати. Дитина повинна бути розкута в кадрі, природно рухатись і жестикулювати.

Непотрібні деталі в кадрі.

Не тягніть в кадр реквізит, або відволікаючі деталі. Режисер повинен звертати увагу тільки на актора. Відволікти увагу може навіть петличний мікрофон, який стирчить. Що до фона – краще вибрати однотонну стіну або фон без зайвих деталей. Якщо ви знімаєте відео візитку на вулиці або на фоні з малюнком, то режисер невимушено буде роздивлятися і простір, у якому знаходиться актор, а не тільки самого актора. Це може спрацювати «у мінус».

Не тільки постановочні кадри.

І ще! Роблячи фото сесію не захоплюйтеся тільки лише постановочними кадрами. Дайте дитині вільно попрацювати емоційно, в характері. Нехай кадри будуть живими, нехай фотограф підловить цікаві моменти, які будуть яскравіші ніж постановочні фото.

Пам’ятайте!

Акторське портфоліо – це дуже затратний захід. Це затрати на фотографа, студію, відео-оператора, монтаж відео візитки, педагога по акторській майстерності. І вже якщо ви вирішили зробити цей крок, обзавестися таким необхідним для актора рекламним пакетом, то не треба робити це зопалу! Краще добре підготуватися з командою професіоналів і отримати гарантовано гарний результат, який зробить ближче вашу дитину до його мрії.