13 червня 2021 року театрально студія АртЄко представила глядачам прем’єру одноактної вистави по однойменному твору О. Генрі «Вождь червоношкірих. Це була друга прем’єра «Вождя». У 2016 році ця вистава уже була представлена нашім глядачам на сцені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. І ось, на тій самій сцені відбулася чергова яскрава прем’єра!

Чому ми говоримо про прем’єру?

Ми по праву називаємо нашу виставу прем’єрною, тому що в новій постановці були по-новому вирішені деякі сцени, одна з них була зовсім новою, а також, повністю змінився акторський склад. Але, про все розповімо по порядку. У цьому році режисером-постановником вистави виступив художній керівник студії та педагог по акторській майстерності – О. Долішній.
І так, якщо говорити про нові рішення, можна сказати, що сцена, яка розгорталася на околиці міста у знімному житлі Сема і Білла, заграла новими фарбами. Тут на сцену виходять хулігани, які разом із Семом і Біллом виконують пісню «Блюз червоношкірих». Ця пісня нова, її спеціально до вистави написав режисер і композитор Олег Долішній. Пісня була поставлена, як ціле яскраве дійство самобутніх хуліганів – персонажів з цигарками і картами, апетитною вечерею і яскравими танцями, захоплюючими діалогами. Хочеться відмітити, що танцювальні моменти в цій сцені були поставлені нашою дуже творчою і талановитою педагогом по сценічному руху Анастасією Камм. Вона дуже точно відчула музичний матеріал і зуміла знайти вірний характер рухів, зробити танці максимально лаконічними та виразними. В тісній співпраці з режисером-постановником були знайдені яскраві епізоди сцени, які запам’ятовуються. В результаті плідних репетицій об’єднались: музика, рухи і акторська гра. Ця сцена прикрасила нашу виставу і перетворила підмостки в один великий потік іскрометної енергії наших акторів. За словами глядачів, діти виконували своє акторське завдання, як справжні професійні актори з повною самовіддачею і майстерністю. Вони підкорили своєю грою всю глядачеву залу! Ось фрагмент цієї сцени.

Незвичайна експозиція…

Як ми вже писали вище, вистава була доповнена ще однією сценою, яка розгорталася до початку основного дійства. Це невеличка експозиція, яка відправляє нас у майбутнє, на декілька десятиріч вперед. Події відбувались на вулиці, перед будинком самої заможної людини в місті – його звали Ендрю Дорсет. Так, це той самий «вождь червоношкірих», від якого плакав весь город, той самий Ендрю, але тільки лише через багато років!

Головна ідея цієї сцени – показати глядачам, що все в світі повторюється і становиться на круги своя. Змінюються епохи, але людські і міжособистісні проблеми повторюються із віка у вік. А ще, кожен може змінитися, як наш герой Ендрю. Варто лише дати йому батьківського тепла і любові! Ця нововведена частина додала в загальну атмосферу вистави момент передчуття чогось незвичного і яскравого.

Про акторів та «творчі муки»

Якщо говорити про наших акторів, то вистава «Вождь червоношкірих» випуску 2021 став справжнім випробуванням і іспитом на акторську зрілість і спроможність. Юним акторам доводилося брати на себе дуже складні завдання. Наприклад, дівчатам грати хлопчиків: роль Ендрю зіграла наша восьмирічна актриса Катя Чунжина, а роль Білла – Юля Міхайленко. На поклоні після вистави, вони отримали гучні овації, вдячність і визнання глядачів. Глядачі ще довго гадали, хто ж зіграв ці ролі? Ш яке було здивування і великих і маленьких наших гостей, коли їм говорили, що ролі Ендрю та Білла зіграли актриси! Були і містер Гікс з містером Едом у виконанні дівчат із старшої акторської групи Лізи Нікітєнко та Олі Васильченко. А скільки було важких репетицій, «мук творчості», пошуків і сумнівів!
Для деяких, ця вистава стала вокальним дебютом. Актори працювали над розвитком своїх вокальних навиків, готувалися до сольного виконання. Як складно було подолати свій страх, робити перші вокальні шаги, але робота не пройшла даром. Прекрасно сприймалася глядачами пісня «Summertime» написана Дж. Гершвіном до опери «Поргі і біс». У виставі її виконала Елаїза Кобальчинська. Ця пісня увійшла у виставу, як музичне рішення однієї із сцен.
Також, наш спритний непосидючий Сем – Тимофій Отюжський, проходив складний шлях придбання вокальних навичок, пошук манери виконання, роботи над нюансировкою та точністю інтонування. А ще, доводилося прощатися з «Мауглі». Не так давно, в грудні 2020 року, Тимофій зіграв у виставі «Мауглі» головного героя. І вже під час постановки «Вождя» приходилося актору, що називається «ламати себе», щоб знову стати «порожнім» і готовим до роботи над іншим, зовсім іншим образом. Доводилося «ламати себе» і Шерхану, адже тепер він, Ілля Шумко, Ебенезер Дорсет – відомий банкір.
Ох, скільки ж можна ще розказувати про складний шлях наших акторів. Дуже жорсткий тренаж і дисципліна, самовіддача і виконання складних акторських вправ, домашні завдання і величезне бажання здивувати себе, здивувати глядача – ось чим наповнюються наші юні таланти перед тим, як вийдуть на професійні театральні підмостки. І яке ж щастя і акторів, і глядачів, коли зал вибухає гучними оплесками, а очі і тих, і других світяться щастям!
Тобто, весь цей акторський шлях пройдено не марно і значить, попереду нові перемоги і прем’єри.

Трохи історії.

В початку нашого поста ми писали про те, що перша прем’єра вистави «Вождь червоношкірих» відбулася у 2016 році. Тоді ідея поставити виставу за твором О.Генрі спала на думку нашому педагогу по техніці мови та вокалу Ірині Климук. Ірина Вікторівна подала ідею і начерки сценарію. Весь наш творчий колектив сприйняв цю ідею, оскільки О. Генрі – майстер, який має незвичайний талант створення яскравих комедій з інтригуючим сюжетом та несподіваним фіналом. Тим більше, цей твір дуже актуальний і в наші часи. Він розкриває проблеми взаємовідношень дорослих і дітей, проблеми любові, спілкування, дружби. Отже, після обговорення і правок, ми приступили до постановки. Ірина Вікторівна виступила іще і в ролі автора прекрасних пісень до вистави. Пісні з радістю були сприйняті нашими голосистими акторами і робота закипіла. Ми приступили до постановки і провели кастинг в лютому 2016 року, а вже в травні були готові представити на сцені театру на розсуд глядачів свою роботу під назвою «Вождь червоношкірих».

Що говорили глядачі!

Tetiana Markus
Отличная, профессиональная работа юных артистов. Прекрасно переданы и раскрыты образы. Спектакль помог прочувствовать специфику провинциального американского городка начала прошлого века и акцентировал внимание на ценностях, актуальных во все времена. Чувствуется серьезный подход педагогов. Юным актерам браво и дальнейших творческих успехов!

Marshmallows
Класс! Захватывающий спектакль!

Tatiana Melnikova
Замечательный спектакль, поучительный для взрослых!!! Ребята молодцы, талантливые, увлеченные, играют с удовольствием, тема им понятна. Спасибо, помогавшим взрослым! Ждем новых спектаклей!!!

Евгений Порядин
Молодцы!!!

Оксана Стрельченко
Великолепный спектакль!!! Большой поклон преподавателям за труд! Получила удовольствие от просмотра!!! Спасибо!

Світлана Святовець
Молодцы!!