Події в наш час розвиваються дуже стрімко. Одні новини змінюють інші, створюючи нескінченний вир життєвих завдань. Наша студія не є винятком. Випустивши дві яскраві прем’єри «Мауглі» та «Очі блакитного собаки» у 2020 році, що минає, ми зразу ж приступили до постановки вистави «Вождь червоношкірих», повністю занурившись у новий творчий процес. Весь наш час був присвячений цій роботі. Але ось, наступило літо і є можливість трошки перевести дух і розповісти вам про прем’єру грудня «Мауглі» театрального сезону 2020-2021 р.р.

І так! 15 грудня 2020 року в театральній студії АртЕко відбулася прем’єра вистави «Мауглі» за мотивами твору Р. Кіплінга «Книга джунглів». Режисером-постановником вистави стала педагог театральної студії АртЕко Анастасія Камм, пісню до вистави написав педагог і художній керівник студії Олег Долішній. Прем’єра відбулася на сцені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва.

Хто ж не знає Мауглі?!

Мауглі. Це ім’я незвичайного хлопчика відомо, мабуть, всім та кожному. Хто ж не читав історію, у якій закони людського суспільства, людські риси і вчинки дуже яскраво і дохідливо видно на прикладі звіриного суспільства – суспільства мешканців джунглів? Багато поколінь дітей виховалося на прикладах життя Мауглі. На його благородстві, вмінню дружити, любити, бути вдячним і відданим. В наш час, час Інтернету та соціальних мереж, коли іноді так не вистачає живого спілкування і, здавалося б, відходять на другий план всі навички міжособистісного спілкування, так важливо мати приклад для наслідування таких простих, але самих важливих людських рис, як добро і зло, любов і ненависть, віддана дружба і підлість. Всі ці поняття закладаються в людині в дитинстві. Тому, дуже важливо на прикладі казки, неймовірної історії навчити дітей дружити, любити, довіряти, цінувати добро.

Ось така вона, робота над роллю!

У виставі «Мауглі» театральної студії АртЕко юні актори переживали, переосмислювали всі сцени і події казки. Вони вживалися в свої ролі «вдягаючи на себе» своїх персонажів. Вони розмірковували, думали, читали і намагалися зрозуміти, чому Шер-Хан став таким злим і жорстоким? Як Багіра змогла досягнути такої мудрості? Звідки у Балу такі знання і доброта до дітей, а Акела, чому він такий розумний і справедливий вожак величезної вовчої зграї? Вони намагалися знайти причини характеру і поведінки свого персонажу, заглянути в його минуле і передбачити майбутнє.
Дуже велика увага приділялася пластичному вирішенню сцен. Дуже детально проробляли актори пластику своїх персонажів. Адже у кожної тварини своя пластика, характерна тільки для неї! Не тільки у словах, манері говорити і у голосі виражається характер тварини. Пластика говорить про персонаж дуже багато. В роботі над образом злилися воєдино всі три предмети, які вивчають студійці в театральній студії АртЕко: акторська майстерність, сценічний рух та техніка мови і основи вокалу.

Спасибі акторам! Ми побували в джунглях!

І … глядачі повірили!!! Вони побачили на сцені не дітей-акторів! Раптом, несподівано для самих себе, кожен глядач опинився в джунглях! Вони бачили мешканців джунглів, кожен в своєму характері, пластиці, образі. На «Скалі рад» дійсно вирішувалася доля маленьких вовчат і раптом, невже!!! Звідки ж він узявся?! Вистрибнув малюк, «людське дитинча»! Всі співпереживали і боялися за нього. Як вчинять звірі? Чи захистять малюка від жорстокого тигра?

Але ось, ситуація змінюється. Мауглі вже виріс! Він вже не той маленький, беззахисний «безволосий дитинча». Він дорослий, сильний, ловкий і, до того ж по-людськи благородний, душевний і добрий.

Глядачі дуже уважно слідкують за тим, що відбувається на сцені. Не було байдужих, не уважних. А в кінці вистави, коли всі актори співали фінальну пісню про справжню дружбу, людяність, душу Людини з великої літери, зал аплодував стоячи! Емоції зашкалювали! Це неможливо було не побачити на обличчях щасливих глядачів.

Прем’єра – це незабутнє свято!

Емоції ж акторів описати важко! Це і щастя від того, що вистава відбулася з таким успіхом, і сум від того, що вже все позаду і прем’єра вже пройшла, і втома від такого напруженого дня, і в той же час величезна енергія від аплодисментів, посмішок і любові глядачів! Дивлячись на обличчя акторів, переповнених щастям, було зрозуміло, що цей день в їх пам’яті і душах залишиться на все життя!
Дай же Господь цим світлим, талановитим та цілеспрямованим дітям ще дуже багато прем’єр на їх життєвому шляху! А театральній студії АртЕко процвітання і ще багато яскравих вистав! Щоб якомога більше наших дітей змогли відчути те, що відчували, стоячи на сцені 15 грудня 2020 року, юні актори театральної студії АртЕко!